Několik neobvyklých tipů, jak využít chytrý telefon

Několik neobvyklých tipů, jak využít chytrý telefon
Několik neobvyklých tipů, jak využít chytrý telefon

Naše mobilní telefony jsou zařízení, která už dávno neslouží jen za účelem telefonování či navštěvování internetových stránek. Důvodem je, že rok od roku roste jejich výkon, a to bez ohledu na značku. Ať už máme Xiaomi, Samsung, Huawei, nebo chytrý telefon jiné značky, tak jde o zařízení, která mají nejen pokročilé funkce, ale i dostatek výkonu pro běžnou práci.

Naše chytré telefony můžeme využít za různým účelem. Například pomocí vhodné aplikace můžeme z nich pořídit kameru do auta. Poslouží nám k tomu aplikace AutoBoy Dash Cam – BlackBox, která disponuje několika pokročilými funkcemi. Jedná se například o možnost natáčení videí ve smyčkách, či o pořizování snímků z jízdy. Samozřejmě, všechny tyto záznamy lze také uložit do cloudu.

Určitě jste už někdy potřebovali připojit k videohovoru přes počítač, ale neměli jste webkameru. Prostřednictvím vhodné aplikace, to umíte změnit. Jednou z takových aplikací je například DroidCam Webcam, která umožňuje využít vaši přední kameru jako webkameru v počítači.

Smartfon rovněž lze využít i jako ovladač od chytré domácnosti. Už dávno jsou pryč časy, kdy jsme doma měli jen počítač a žádná další chytrá zařízení. Dnes máme chytré televizory, robotické vysavače, chytré konvice, různé vařiče připojení k internetu, ale také termostaty. Pomocí aplikace Google Home, můžeme všechna tato zařízení ovládat.

Samozřejmě, chytré telefony nosíme všude s sebou. To je také důvod, proč mnozí z nás nosí v něm aplikace různých obchodů, aby nemuseli nosit s sebou desítky karet. Například aplikaci LIDL Plus, Kaufland Card a podobně. Díky tomu můžeme ušetřit desítky € při nákupech.

V souvislosti se šetřením nám dovolte zmínit ještě VPN služby, pomocí kterých můžeme přistupovat nejen k blokovaným stránkám, ale rovněž můžeme využít různých slev v jiných zemích na různé služby či software. Dobrým příkladem je cena předplatného YouTube, poté jak si změníte IP adresu na indickou, tak předplatné YouTube vás bude stát jen pár drobných.

Samozřejmě díky tomu, že s sebou máme vždy naše telefony, tak je dobré do něj ukládat různé události. Existují desítky aplikací, které slouží za tímto účelem, ale po pravdě, postačí vám i obyčejný kalendář, abyste si například uložili, kdy je Den svatého Patrika, kdy mají vaši kamarádi narozeniny a podobně.

Mimochodem, věděli jste, že chytrý telefon můžete využít i jako bezpečnostní kameru? Poslouží vám k tomu aplikace Alfred Home Security Camera, pomocí které přeměníte váš telefon v bezpečnostní kameru s pokročilými funkcemi.

Za jak neobvyklým účelem využíváte chytrý telefon vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..