Jak přežít vánoční přejídání?

Jak přežít vánoční přejídání?

Jak přežít vánoční přejídání?

Vánoce jsou časem přejídání, různých oslav a sešlostí nejen rodinných příslušníků, ale i přátel. Zároveň je to období, kdy naše tělo dostává pořádně zabrat díky spoustě cukroví, alkoholu, nezdravých jídel a dalších pamlsků a dobrot, které jsou pro vánoční svátky charakteristické.

Toto hodování může způsobit nadýmání, potíže se zažíváním a v horším případě dokonce žlučníkové záchvaty. V takovém případě potřebuje tělo naši pomoc s odstraněním všech škodlivých látek, které by náš organismus zatěžovaly.

Přírodní pomocníci

Z detoxikací nejlépe pomohou bylinky, které účinně propláchnou a pročistí organismus, díky čemuž se znovu nastartuje váš zpomalený metabolismus. Podobně jako bylinky funguje kurkumin, což je přírodní barvivo obsažené v oblíbeném koření kurkuma.


Co umí kurkumin?

Pomáhá s léčbou a regenerací jater, zároveň má příznivý vliv na trávicí trakt. Kurkumin je bohatý na antioxidanty, jež tělo ochraňují před rakovinou střev, jater a žaludku. Mimo jiné je kurkumin účinný při snižování hladiny krevního cukru a cholesterolu, ale také pomáhá zlepšit krevní oběh. Tlumí bolest a podporuje správnou činnost slinivky. Pokud si nejste jisti, že vaše strava obsahuje dostatek kurkuminu používáním kurkumy, můžete si v lékárně pořídit některý z doplňků stravy, jež kurkumin obsahují.

Pestrá strava

Vedle bylinek a kurkuminu je tím nejlepším způsobem, jak nezatížit o vánocích své trávicí ústrojí, změna stravy. Samozřejmě, že se klasickému vánočnímu mlsání nebudete vyhýbat, ale pokuste se zařadit na svůj jídelníček dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin a celozrnného pečiva. Zkrátka všechny zdroje vlákniny. Vyhýbejte se příliš tučným, mastným a přeslazeným jídlům. Nezapomeňte dodržovat pravidelný pitný režim (nejméně 2 litry za den). Vhodná je obyčejná voda, bylinné čaje a čerstvé zeleninové šťávy. Zkuste aspoň o vánocích zmírnit či úplně vynechat pití kávy, a rovněž to nepřehánět s alkoholem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..