Jak se zbavit lupů?


Jak se zbavit lupů?
Jak se zbavit lupů?

Vlasy jsou nejen naší vizitkou, ale také tím prvním, čeho si na nás každý všimne. Není nic horšího, než když máte krásnou, bohatou hřívu, kterou hyzdí nepříjemné lupy. Není to jen zdravotní problém, ale hlavně estetický, proto je nutné řešit jej co nejrychleji. Řada lidí má většinou negativní zkušenosti s kupovanými výrobky s drogerie, takže raději zkouší likvidaci lupů přírodní cestou. Co může pomoci?

Kopřivová lázeň

Mezi nejoblíbenější vlasové pomocníky patří kopřiva dvoudomá, která kromě pomoci s růstem vlasů dokáže odstraňovat i lupy.

  • Do malého hrnce dejte dvě vrchovaté lžičky lístků kopřivy, zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Poté sceďte, a jakmile si vlasy umyjete a vytřete je ručníkem, spláchněte je kopřivovým výluhem. Tento postup aplikujte 2x týdně. Jste-li blondýnka, pak se takovému procesu vyhněte kvůli nežádoucímu zabarvení.

Lopuch s cibulí

Tato kombinace je velmi účinná, protože lopuch plstnatý má velký vliv na odstranění lupů a díky cibulové šťávě se zase změkčí pokožka.


  • Hrst lopuchových kořenů zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 15 minut louhovat a sceďte. Do nádoby nalijte 1 litr lihu, přidejte 3 velké cibule nakrájené na plátky a nakonec přilijte odvar z lopuchových kořenů, promíchejte a nechte 48 hodin odstát na teplém místě. Po uplynutí této doby sceďte přes čisté plátno a tinkturu pak používejte na potírání pokožky hlavy.

Ocet

Smíchejte 6 lžic vody a 2 lžíce octa (kdo chce, může použít i jablečný) a vždy před spaním roztok naneste na pokožku hlavy pomocí vatového tamponu. Pak vezměte froté ručník a vlasy do něj přes noc zabalte. Ráno je nejprve spláchněte vlažnou vodou a pak umyjte nejlépe bylinkovým šamponem.

  • Nakonec si připravte octovou vodu, kdy do 500 ml vody dáte 1 lžíci octa a vlasy naposledy opláchnete. Stejný postup dodržujte 1x týdně po dobu 3 měsíců.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..