Jak vydržet ve vztahu?


Jak vydržet ve vztahu?
Jak vydržet ve vztahu?

„Mám problém. Někdy mám pocit, jako kdyby byla magnet na problémy ve vztahu. Neumím totiž v žádném vydržet díl než pár měsíců. Právě teď jsem po posledním rozchodu. Každý můj vztah má pořád stejný průběh. Zpočátku je vždy všechno růžové, jsme oba zamilovaní až po uši a je nám spolu prostě báječně. Po pár týdnech to ale začíná pomalu slábnout. Po pár měsících mám pocit, že jsme spolu už jednom ze zvyku a nemůžu dál ve vztahu pokračovat. Dotyčný muž je mi odrazu naprosto cizí a já se ho nedokážu ani dotknout. Vůbec nevím, co s tím mám dělat? Já hrozně toužím po vztahu. Vím, že je to pro můj spokojený život důležité, ale když já vůbec nevím, jak na to.“

Nějak tak se mi dnes svěřila kamarádka. Myslím si však, že je to typický příklad problému ve vztazích pro mnoho žen. Tak jsem se to rozhodla sdílet.


Na co jsme společně přišli? Kamarádka na jedné straně partnera chce. Když je singl,  mají o ni muži velký zájem. V okamihu když se z nevinního randění stává vážný vztah, kamarádka se lekne, muž se jí odcizí a vztah se končí.

Ptala jsem se odkud v ní ten strach pochází? Výsledek byl – problém s důvěrou. Důvod – zklamání svojí první láskou. Učebnicový příklad. Nemúže se otevřít, bojí se, že jí bude znova ublíženo.

Kamarádka to ale chce změnit. Co jsem jí poradila?

  • Uvědomení si vztahu k sobě sama. Ten je nejdůležitější. Reflektovat otázku mám se dostatečně ráda?
  • Z toho plně posílení sebelásky.
  • Uvědomení si toho, že z pochopení důležitosti vztahu k sebe samému, vyplývá pochopení, že štěstí je není na žádným dalším vztahu není závislé.
  • Mít přání,aby byli všechny muži šťastny a měli šťastné vztahy a denně si ho připomínat.

Ať se vám daří!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..