Jak na popáleniny?


Jak na popáleniny?

Každému se čas od času stane, že se spálí o pokličku či kastrol při vaření, nebo se nechtěně otřete o rozpálenou žehličku a můžete si přivodit drobné popáleniny.

Pokud se popálíte horkou vodou či párou, která umí být také velmi nepříjemná a není to nijak hluboké zranění, pak je nejlepší volbou sádlo či máslo, kterým postižené místo potřete, aby bolest co nejrychleji ustoupila.


Co dalšího pomáhá?

  • Zkusit můžete také uklidňující směs, kterou si vyrobíte pomocí syrového vaječného bílku, několika kapek lněného oleje a vrchovaté lžíce zakysané smetany. Důkladně promíchejte, aby byla směs hladká a poté jí naneste na popáleninu, opatrně rozetřete a rozhodně s množstvím nemusíte nijak šetřit. V tomto případě platí čím víc, tím lépe, protože lněný olej s bílkem kůži vyživí a smetana jí zklidní.
  • Přímo úžasné účinky má aloe vera. Stačí, když jen ulomíte kousek listu a vymačkáte z něj léčivý průzračný gel. Naprosto senzačně Vás zbaví bolesti a léčení popáleniny bude o hodně rychlejší, aloe má navíc zklidňující účinky.

Rozhodně nikdy nezkoušejte polévat popálené místo ledovou vodou, bolest se pouze oddálí, ale nezastaví, navíc to pak bude bolet ještě víc. Popáleninu si můžete přivodit kdykoliv a kdekoliv, vždy však záleží na tom, o jaký druh se jedná. Pokud je popálenina vážnějšího rázu, pak neotálejte s návštěvou lékaře.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..